Depilacja jako prezent, czyli jak kupić karnet swojej Pani

5

Mój tekst o depilacji laserowej najwyraźniej zainspirował wielu Panów… bo ciągle dostaje od was nowe maile. Powracają w nich te same pytania: czy depilacja laserowa – mówimy oczywiście o cipce, a więc głębokim bikini – jest dobrym pomysłem na prezent? jak to wszystko zorganizować? na co zwracać uwagę? Postaram się rozwiać wasze wątpliwości i wskazać jakieś sensowne rozwiązania :)

Depilacja jako prezent

A zatem po kolei:

Czy depilacja laserowa jest dobrym pomysłem na prezent?

I tak, i nie. TAK, jeśli Twoja Pani myślała o takiej depilacji wcześniej i jesteś pewny, że nie ma żadnych przeciwwskazań do lasera (ciąża, choroby skórne itd.). NIE, jeśli tak naprawdę depilacja jest Twoją fanaberią. Najprostszą metodą jest oczywiście szczera rozmowa, rozwianie wątpliwości i ewentualne udanie się po karnet.

Jak wybrać salon?

W najlepszej sytuacji są oczywiście panowie, których partnerki mają swoje ulubione gabinety kosmetyczne. Wtedy po prostu musisz zorientować się, czy gabinet posiada dobry sprzęt (a więc laser diodowy!, nie żadne IPL), możesz oczywiście podpytać kosmetyczkę czy kiedykolwiek rozmawiała z Twoją kobietą o takim zabiegu.

Dobrym sposobem jest też konsultacja z przyjaciółką Twojej Pani, najlepiej taką potrafiącą trzymać język za zębami:)) Ja mam taką przyjaciółkę i wiem, że jeśli mój Drwal miałby na przykład problem z wybraniem czegoś dla mnie, to mógłby ją zapytać. (Drwalu, mam nadzieję, że wychwyciłeś tę subtelną aluzję:) A więc wracając do tematu: prosisz przyjaciółkę swojej Pani o to, by najzwyczajniej w świecie zrobiła mały wywiad i dała Ci gotowe rozwiązanie.

Jeśli nie masz ani sprawdzonego salonu, ani namiaru na przyjaciółkę, to po prostu wybierz najlepszy salon w okolicy, cieszący się dobrymi opiniami. Nie próbuj za bardzo oszczędzać, żeby przypadkiem nie okazało się, że zafundowałeś dziewczynie oparzenia drugiego stopnia zamiast profesjonalnej depilacji.

Gabinet czy klinika medycyny estetycznej?

O ile wiem w Polsce nie ma regulacji określających precyzyjnie zakres zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez lekarza i kosmetyczkę (jeśli się mylę, poprawcie). Mamy więc do dyspozycji własny rozsądek i opinie o danym miejscu. Ja wolę ludzi mających wiedzę o tym, co robią, więc zabiegi wymagające myślenia robię w klinice medycyny, ale to oczywiście żadna zasada, tym bardziej, że na mój wybór złożyło się kilka różnych czynników. Generalnie w klinice zapłacisz pewnie więcej, bo przecież ktoś musi pokryć koszt tych pięknych skórzanych kanap stojących w wielkiej poczekalni ;)

Najważniejsze, by osoba operująca laserem wiedziała, co robi – i tu po prostu dobrze jest pozbierać opinie.

Ile to kosztuje i jaki karnet wybrać?

Jeśli jesteś pewny, że salon jest dobry, Twoja Pani marzy o takiej depilacji i w dodatku dostajesz zniżkę na zakup całej serii, to wykup pakiet 6 zabiegów. Zawsze podkreślam, że to nie jest sztywna liczba, ale 6 zabiegów jest dawką rekomendowaną w klinikach, z pewnością nikomu nie zaszkodzą, a jeśli zajdzie potrzeba dokupienia zabiegu, to zawsze można to zrobić. Powtórzę to, co napisałam w poprzednim tekście: w moim przypadku koszt wykonania jednego zabiegu bikini wynosi ok. 250 zł, jednak jest to efekt łączenia kilku partii ciała i wykupienia pakietu z góry – wtedy zwykle jest taniej. Mój pakiet ma 6 zabiegów.

Zawsze możesz wykupić po prostu voucher na zabiegi kosmetyczne i zasugerować, że to na depilację :) Jeśli depilacja okaże się z jakiegoś powodu złym pomysłem, to Twoja dziewczyna przeznaczy ten voucher na coś innego.

To chyba najważniejsze rady „prezentowe”. O wszystkich innych aspektach pisałam już w tekście Laserowa depilacja cipki, ale jeśli macie jakieś pytania, czekam w komentarzach! :)

Ps. Choć tekst odnosi się do depilacji cipki, to te same zasady obowiązują przy innych partiach ciała – tylko ceny są wtedy inne:)

 

Avatar

Komentarze5 komentarzy

  1. Avatar

    W 2009 roku zrobiłam ostatni zabieg depilacji laserowej pach. W 2014 zrobiłam jeden zabieg przypominający ( dla 10 może włosków). Do dzisiaj włoski nie odrosły. Obecnie jestem w trakcie depilacji bikini, efekty są świetne, ta gładka skóra po prostu super :) Ważne jest to jakim sprzętem się go wykonuje, polecam tylko i wyłącznie light sheer . Próbowałam foto depilacji, zdecydowanie nie polecam, krótkotrwały efekt wszystkie włoski odrastają. Ceny są różne w zależności od partii oraz od tego ile włosków chcemy usunąć, niestety nie jest to mała kwota. Jeszcze jedno musze dodać, ból, niestety ale zabiegi są bolesne:(

Napisz komentarz