Jak obrać ananasa

0

Nie będziemy się rozwodzić jaki to ananas jest smaczny i zdrowy. Jest, jak większość owoców. Ananas ma inne bardzo interesujące zalety, które mogą grać kluczową rolę. Fruktoza, którą zawiera ananas wpływa na smak. Liczne badania i opinie potwierdziły, że… facet staje się po nim słodkim misiem.

Jak obrać ananasa

Przechodząc do rzeczy – musisz skompletować sobie warsztat. Do pracy nad ananasem przyda się na pewno ostry duży nóż o niezbyt szerokim ostrzu oraz mały nóż do ewentualnego obierania lub wycinania resztek. Rozważ też ewentualną pomoc Drwala, w końcu to dla niego…, a rżnięcie ananasa to praca fizyczna, niech się chłopina wykaże.

Na początek zetnij górną i dolną część ananasa. Tę z liśćmi możesz zasadzić, przyda Ci się plantacja jeżeli smak przypadnie Ci do gustu. Przyciętego ananas postaw na jednej z obciętych krawędzi  i obierz go. Radzę ciąć dość głęboko, ponieważ skórka na krawędzi może być dość twarda i Twój Drwal może nie czuć się po niej dobrze. Małym nożykiem wykrój pozostawione oczka. Następnie przetnij ananasa na pół i usuń twardy środek. To, jak podasz ananasa zależy już tylko od Twojej fantazji. Najlepiej doustnie i niech zje dużo… poczekaj kilka godzin i możesz przejść do degustacji…

Wracając do smaku. Warto zauważyć, że słone to powinny być paluszki ;) Chcesz mieć słodkiego faceta? – daj mu ananasa – ożywia ciało, zmienia smak… może nawet dodaje skrzydeł… o ile Drwal będzie grzeczny i zasłuży.

A Ty drogi Drwalu, chcesz być słodkim misiem? Jedz ananasy, brody Ci od tego nie ubędzie…

Avatar

Napisz komentarz