Ziemia i robaki – dirt cake

0

Najpiękniejsze Halloweenowe babeczki, a więc brudna ziemia i pełzające w niej robale. Prawdziwa uczta dla oka! ;)

Babeczki są przepyszne, a ich wykonanie jest banalne. By je wykonać, potrzebujesz jedynie kilku składników: ciasteczek oreo, czekolady lub polewy czekoladowej, żelkowych robali oraz ulubionych babeczek. To oczywiście nie muszą być nawet babeczki, możesz wykończyć w ten sposób dowolne ciasto lub ciasteczko. Jak to zrobić?

Ziemia i robaki - dirt cake

WHITE RVBBIT - koronkowa bielizna, pasy do pończoch, sukienki

Najpierw upiecz swoje ulubione muffiny – smak jest naprawdę obojętny, choć moim zdaniem najlepsze będą muffiny amerykańskie (bez bitej śmietany), czekoladowo-orzechowe, czekoladowo-migdałowe (w końcu ziemia to ziemia). Możesz jednak spokojnie zaszaleć i zrobić na przykład krwawe babeczki red velvet. Gdy już upieczesz muffiny, ostudź je i przygotuj następujące składniki:

  • ciasteczka oreo
  • żelki w kształcie robaków
  • czekoladę lub polewę czekoladową (może być nawet biała!)

Ilości tych składników zależą od tego, ile masz babeczek – i jak puszysta ma być Twoja ziemia ;) By przygotować 12 muffinów kupiłam 2 opakowania oreo i po prostu kruszyłam je na bieżąco (mimo podjadania i tak mi zostało).

Zacznij właśnie od oreo – zblenduj je lub pokrusz, razem z białą masą w środku. Następnie przygotuj polewę lub rozpuść czekoladę na parze wodnej – chodzi tylko o to, by ziemia mogła się przykleić do babeczki. I dekorujemy – ostudzoną babeczkę polej czekoladą i zanurz w ziemi oreo – tak, by się dokładnie obtoczyła. Na koniec poukładaj na niej robaki. Smacznego! :)

 

Avatar

Napisz komentarz