Jak miłość, to tylko w maseczce!

0

Jak sugerują amerykańscy naukowcy, najbezpieczniejszy seks to ten w maseczce. A nie są to byle jacy naukowcy, bo chodzi o tych z Uniwersytetu Harvarda.

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo związane z panującą epidemią i wirusem covid 19. Jakkolwiek zabawnie to brzmi, problem ten jest na tyle poważny, że jeszcze niedawno w Anglii zakazane były stosunki intymne i pozostawanie na noc dla osób, które nie są rodziną i nie mieszkają razem.

Zgodnie z badaniami naukowców, najlepiej unikać jakichkolwiek zbędnych kontaktów z osobami, z którymi nie przebywaliśmy od dłuższego czasu razem. Szczególnie niebezpieczne są przede wszystkim pocałunki, ale naukowcy piszą wprost, że należy unikać też seksu oralnego czy analnego oraz wszelkich innych bardziej ekstremalnych pomysłów na spędzanie wspólnego czasu.

Jeżeli jednak nie możemy wytrzymać i musimy spotkać się z naszym dawno niewidzianym partnerem, to jest kilka równie naukowych podpowiedzi, aczkolwiek obwarowanych ważnym ostrzeżeniem, że to wcale nie jest dobry ani bezpieczny pomysł. Przede wszystkim przed stosunkiem należy wziąć prysznic, potem zakładamy maseczki i inne zabezpieczenia, robimy to szybko (rozczarujemy wszystkich, bo w tekście nie ma opisanych polecanych pozycji), a potem równie szybko biegniemy wziąć prysznic po, myjąc się dokładnie mydłem i najlepiej środkiem z alkoholem.

To wszystko nie jest zalecane i można to nazwać rozwiązaniem ostatecznym. Jednak jest pewna polecana metoda, to masturbacja, oczywiście również w „bezpiecznych granicach”. Trudno się z tym nie zgodzić, natomiast możemy podpowiedzieć, że bezpiecznym rozwiązaniem i ewentualnym półśrodkiem pomiędzy niebezpiecznym spotkaniem, a samotną jazdą na ręcznym  jest zdalna wideo-masturbacja ;) No chyba, że znacie jeszcze inne bezpieczniejsze metody na bliskość? ;)

Gdyby ktoś chciał sięgnąć po więcej szczegółów to zapraszam bezpośrednio do artykułu  naukowców opublikowanego w Annal of Internal Medicine o zdrowie w kontaktach intymnych.

Napisz komentarz